Хвойний ліс– це джерело вітамінів груп В, Е, К. У ньому більше вітаміну С, ніж у лимонах. Ефірна олія хвої має протизапальні та заспокійливі властивості.
Хвойне повітря корисне для лікування таких захворювань:
проблеми центральної нервової системи;
послаблення імунітету;
порушення обміну речовин;
захворювання серцево-судинної системи;
проблеми з артеріальним тиском;
захворювання дихальної системи.
Іони лісового повітря бадьорять, позбавляють від стресу і піднімають настрій. Але це ще не все. Регулярне відвідування лісу сприяє підвищенню імунітету, покращує обмін речовин, кровообіг та апетит, омолоджує організм і підвищує його тонус. Дихаючи чистим лісовим повітрям, людина споживає велику кількість кисню, а це, своєю чергою, підвищує мозкову активність.
Залежно від видів дерев лісове повітря в різній кількості містить у собі фітонциди. Це біологічно активні речовини, що запобігають або пригнічують розвиток бактерій, найпростіших та мікроскопічних грибів. Фітонциди дуже корисні для людини. Наприклад, ялицеві фітонциди вбивають паличку кашлюку, соснові – паличку Коха (збудник туберкульозу) та кишкову паличку, фітонциди берези і тополі знищують золотистий стафілокок.
З усіх видів дерев найбільш оздоровчий вплив на організм людини чинять хвойні ліси. Дослідження показали, що у хвойних лісах, особливо молодому сосновому або кедровому бору, повітря практично стерильне. У його складі міститься лише 200–300 бактеріальних клітин на квадратний метр. Один гектар соснового бору в атмосферу виділяє приблизно 5 кг летких фітонцидів на добу. З аналогічної площі ялівцевого лісу виділяється до 30 кг фітонцидів, значно знижуючи рівень мікрофлори в повітрі. Тому люди з різними відхиленнями в діяльності верхніх дихальних шляхів та легень найкраще почуватимуться у хвойному лісі.
Фото нашого пансіоната