Застій легенів у лежачих людей – небезпечний стан, який не можна ігнорувати

Застій легенів – вкрай небезпечним для їх життя людини. Цей процес зумовлений тим, що в тканинах легенів відбувається застій рідини або ж або крові, котрі в свою чергу були спричинені малою рухливістю людини. Застій в легенях супроводжується появою пролежнів та набряків. Саме тому, якщо своєчасно не надати хворій людині допомогу, цей небезпечний стан може призвести до летального наслідку – смерті.

Серед найпоширеніших причин поганого самопочуття людей, як відомо, є саме природні катаклізми, різкі перепади температури та вологості атмосферного тиску. Американськими вченими було доведено, що 75% населення періодично можуть відчувати через зміну погодних умов надмірну втому.

Для прикладу, люди похилого віку із серцево-судинними захворюваннями, метеозалежні або люди, хворі на бронхіальну астму найсуттєвіше відчувають стрибки температури. Якщо мова саме про людей похилого віку, то найчастіше у них спостерігається підняття тиску. Найпоширенішими ознаками реакції організму людей похилого віку на ті чи інші зміни погодних умов є саме:

 • гіпертонічні кризи;
 • нестерпні болі у суглобах;
 • та загострення різноманітних захворювань.

Під час хвороби людина не усвідомлює, що із нею відбувається й страждає не лише вона, але й близькі їй люди. Як правило, захворювання проявляється в зниженні розумових (причому різкому) здібностей: людина втрачає всі наявні у неї знання, практичні навички та не може засвоювати нові.

Основними ознаками деменції незалежно від її типу є:

 • порушення короткочасної пам'яті (людині не під силу згадати події що відбулися з нею нещодавно);
 • втрата можливості запам'ятовувати нову інформацію (мозок людини просто не здатен обробляти та засвоювати нову для нього інформацію);
 • погіршення орієнтування в часі та просторі (хвора людина може заблукати навіть у районі, де прожила більшу частину свого життя).

Хочеться відзначити що це лише початкові прояви хвороби, котрі надалі будуть лише значним чином прогресувати. Саме тому якщо ви запідозрили наявність у когось із близьких вам людей цієї хвороби, терміново зверніться за консультацією до спеціаліста.

Ні для кого в наш час уже давно не буде секретом те, що деменція – досить важке захворювання, котре разом зі своїм приходом приносить проблеми не лише самому пацієнту, але його рідним та близьким людям. В більшості випадків доглядом таких хворих займаються рідні люди без абсолютного досвіду та специфіки догляду.

Проте слід пам'ятати, що для того аби на відповідному рівні доглядати людей, котрі страждають цією патологією, в обов'язковому порядку необхідно знайти спеціальну навчену та підготовану людину, котрій під силу без особливих проблем впоратися з мінливістю даного виду захворювання.

Що перевірити насамперед?


1. Відсутність неприємного запаху (при гарному догляді не повинно бути неприємного запаху в приміщенні, вас так само має насторожити, якщо занадто сильно пахне освіжувачем повітря / хлоркою, це може бути один із способів замаскувати наявність неприємного запаху).
2. Охайний зовнішній вигляд літніх людей в будинку для літніх людей: нігті підстрижені, чисті і добре розчесані волосся, чиста відпрасована одяг, відповідна сезону.
3. Відсутність (або низький відсоток) в установі людей, які в денний час лежать в кімнатах (навіть немобільні літні люди повинні бути одягнені, причесані і брати участь в заняттях в загальній зоні. Літнім людям важлива соціалізація. Харчування в ліжку, відсутність прогулянок і занять знижує тривалість і якість їх життя).
4. Використання підгузників тільки тоді, коли це дійсно необхідно (задайте питання: чи багато літніх людей використовують підгузники, вас повинно насторожити, якщо їх більшість. Навіть літньої людини, яка страждає на деменцію необхідно водити в туалет, щоб він не втратив цей навик. Для персоналу будинки престарілих підгузник - менше клопоту, для літньої людини - приниження і втрата навички).
5. Зверніть увагу на дозвільні заходи, чим зайняті люди під час вашого візиту, якщо заняття є, то хто їх проводить фахівець або ті ж доглядальниці, які займаються наданням догляду.
6. Чи передбачені в установі виїзні заходи, як відзначаються свята, чи беруть участь в них немобільні літні люди і люди, які страждають когнітивними розладами.


Ми знаємо, що вам важливо забезпечити своїй близькій людині довготривалий догляд найвищого рівня, і ми хочемо вам допомогти вибрати будинок престарілих Львів, в якому ваш близький буде в безпеці в оточенні професіоналів.

Швидше за все, всі установи, в які ви зателефонуєте, розкажуть вам про домашню атмосферу, безпеку, цілодобове медичне обслуговування, якісний догляд і харчування. Щоб переконатися, що все обіцяне по телефону відповідає дійсності, обов'язково відвідайте сподобалися установи і зверніть увагу, чи відповідають вони наступним критеріям.

Психологи рекомендують по можливості довіряти догляд за людьми похилого інвалідами фахівцям, якщо самостійно справлятися не виходить. В цьому немає нічого поганого. Професіонали будь-яку роботу виконують краще дилетантів, і це стосується всіх видів діяльності. В тому числі, такого тяжкого праці, як нагляд за людьми похилого віку, які потребують спеціальної реабілітації та безперервної турботі. Наш невеликий затишний пансіонат готовий стати другою домівкою для вашого рідного людини.


Особливості догляду за людьми похилого віку інвалідами

Турбота про літню людину з обмеженими можливостями завжди вимагає великих моральних і фізичних зусиль. Близько намагаються допомогти, але стикаються з цілою низкою складних проблем, серед яких:
- Повна зайнятість і відсутність можливості перейти на вільний графік роботи
- Неможливість приділяти достатньо часу господарству і іншим членам сім'ї
- Невміння надавати спеціалізовану допомогу людині з інвалідністю
- Некомпетентність в області психології інвалідів і людей похилого віку
- Відмова від спілкування і поїздок через обов'язки наглядати за хворим
- Недолік житлової площі і вимушене погіршення житлових умов
- Напружені відносини в родині через що збільшилася моральної і фізичної навантаження

Часний  Будинок пристарілих Львів

Невеликий пансіонат «Дерево Життя» з кваліфікованим персоналом - кращий варіант виходу з ситуації, про яку йшлося вище. Тут все передбачено для того, щоб ваш близький і кохана людина не тільки отримував гідний догляд, а й проходив таку важливу для нього реабілітацію.

Головні переваги пансіонату «Дерево Життя»:

 • Персонал володіє необхідними навичками спілкування і поводження з інвалідами похилого віку
 • Рідні разом з майбутнім постояльцем можуть вибрати номер, в якому він буде жити один
 • Істотний плюс нашого міні-пансіонату - смачна різноманітна кухня, спеціальний підбір страв і збалансований раціон для літніх інвалідів
 • Хворим з обмеженими можливостями пропонуються спеціальні ліжка, протипролежневі матраци, обладнання для пересування
 • У невеликому співтоваристві таких же мешканців похилого віку освоюються швидше і не відчувають самотності завдяки можливості спілкуватися з ровесниками

Наш пансіонат пропонує якісний платний догляд за лежачими хворими протягом будь-якого терміну від трьох тижнів. Якщо у вас немає можливості піклуватися про близьку родичі, що втратив здатність рухатися, привозите його до нас. Цей же вихід із ситуації підійде і тим, кому необхідно виїхати, а залишити хворого безпорадного близького ні з ким.

Що пропонує пансіонат «Дерево Життя» лежачим хворим

Нам добре відомі проблеми, з якими стикаються прикутий до ліжка хворої і його близькі. Знерухомленість створює ризик утворення застійних явищ, пролежнів, тромбів. Атрофуються м'язи, погіршується перистальтика кишечника і виникає безліч інших ускладнень.

Усвідомлюючи все це, ми створили для лежачих постояльців умови, максимально полегшують їх стан:

Спеціальні ліжка з механічною і автоматичною регулюванням
Таке обладнання призначене для людей з обмеженими руховими можливостями, воно дає можливість змінювати положення тіла хворого якомога частіше. У нас також є ліжка з функцією кардіокресла, в яких хворий може сидіти

Протипролежневі матраци
Постійна компресія кровоносних судин і нервових волокон може призвести до запалення і відмирання тканин. Не допустити цього допомагає спеціальний матрац. Він виключає контакт всій поверхні окремих ділянок тіла з ліжком. Тиску піддаються лише точкові зони, які постійно змінюються

Цілодобовий догляд і медичне спостереження
Наш персонал забезпечує лежачим хворим особистої гігієни, дбайливо годує їх, намагається виконувати всі побажання. Медсестри кожен день контролюють тиск, пульс і температуру тіла старого пацієнта. Роблять лікувально-профілактичний масаж, навчають дихальної гімнастики