Похилий вік, на жаль підносить людині опреденние випробування, пов'язані зі зміною стану здоров'я і психологічного комфорту. Не всім під силу впоратися з негативом і депресивним станом на самоті. Коли близькі родичі не мають можливість в домашніх условіяхоказивать допомогу і медичний догляд пенсіонеру, іноді, на час реабілітації літньої людини влаштовують в спеціалізований пансіонат.
 
Крім найголовніших послуг по догляду за здоров'ям і медичної допомоги, в таких закладах особливе місце займає психологічна допомога пацієнтам. Одним з таких закладів є будинок престарілих в Підмосков'ї «Дерево Життя». У даній статті, ми розповімо основи психологічної роботи з літніми пацієнтами та допомоги в соціальній реабілітації в пансіонатах для літніх.


психологічна допомога людям похилого
Психологічна робота з пацієнтами в будинку для літніх людей «Дерево Життя»
Переїзд в  Будинок пристарілих Львів, зміна обстановки і перенесені операції, важкі захворювання - все це позначається негативно на психологічному стані пенсіонера. Тому, важливим завданням співробітників і медичні персоналу - створювати комфортний психологічний клімат в пансіонаті.

Крім цього, позитивне виляння на психологічне здоров'я людей похилого
в пансіонаті надають такі заходи:
1. Індивідуальні сеанси психологічної допомоги. В першу чергу, робота з психологом, які знають основи допомоги геріатричним пацієнтам.

2. Створення атмосферу спокою і відпочинку на території (приємне і доброзичливе спілкування серед персоналу і гостей пансіонату).

3. Регулярні прогулянки на свіжому повітрі (як правило, будинки престарілих розташовані за містом, де можна спокійно гуляти і відпочивати на природі, далеко від міського шуму і суєти).

4. Організований спокійне дозвілля (читання, прослуховування класичної музики і заспокійливих звуків природи, рукоділля, анімалотерапія, творчість і т.д.).

5. Створення домашньої затишної обстановки. У пансіонатах для літніх, на відміну від державних лікарень і подібних установ, створюється домашня обстановка. Так, людям похилого віку легше адаптуватися до нового місця. Приємні і спокійні відтінки інтер'єру, чистота і порядок, комфортні умови проживання - все це важливо для людей похилого віку, щоб відчувати себе на відпочинку, а не в лікарні. Турбота і спокій - це головні умови якнайшвидшого одужання наших гостей.

6. Створення умови, для підвищення самооцінки пацієнта. Багато літніх людей, починають відчувати себе непотрібними або тягарем для своїх дітей, онуків. Часто люди похилого віку відчувають себе непотрібними або тягарем для своїх дітей і онуків. Наші сотрунікі створюють сприятливі умови для сімейного спілкування та спільного дозвілля літніх людей з дітьми. А побутові питання і проблеми, медичний догляд і всіляка допомога лягати на наш персонал.
У будь-який час, літня людина може зв'язатися з родичами через інтернет по Skape, зателефонувати. На території будинку для людей похилого віку влітку ми влаштовуємо сімейні чаювання, пікніки і свята.
 
7. Робота з родичами пацієнтів. Життя з літньою людиною. страждаючим психологічним захворюванням або перенесли операцію, яка призвела до ізмененіеню поведінки і спілкування в сім'ї, буває не просто. Основам спілкування з геріатричними хворими і знань про особливості захворювання старого родича, наші співробітники навчають на сімейних консультаціях. Наприклад, при старечій деменції і хвороби Альцгеймера, родичам потрібна допомога і поради професіоналів, щоб вибудувати грамотніше своє життя, в умовах хвороби близького і бути готовими в будь-якій ситуації допомогти йому.