Ні для кого в наш час уже давно не буде секретом те, що деменція – досить важке захворювання, котре разом зі своїм приходом приносить проблеми не лише самому пацієнту, але його рідним та близьким людям. В більшості випадків доглядом таких хворих займаються рідні люди без абсолютного досвіду та специфіки догляду.

Проте слід пам'ятати, що для того аби на відповідному рівні доглядати людей, котрі страждають цією патологією, в обов'язковому порядку необхідно знайти спеціальну навчену та підготовану людину, котрій під силу без особливих проблем впоратися з мінливістю даного виду захворювання.

Що буде якщо ігнорувати деменцію?

Сама по собі хвороба є не зворотною. Вона схильна до прогресування. Саме тому в жодному разі не можна залишати її без уваги, а відповідно хворого без належного на те догляду.

Як саме проявляє себе хвороба?

Якщо мова йде про початкові стадії захворювання, тут варто відзначити, що хвороба в більшості випадків ніяк особливо активно не проявляється. В цей час людині з деменцією може навіть не знадобитися всебічна допомога. Проте з плином часу патологія все ж прогресує. Саме тому якщо спочатку все було добре, то з віком людині може знадобитися спеціалізований догляд та спостереження за протіканням захворювання.

Що саме потрібно робити якщо людина страждає деменцією? Особливості догляду

Перш за все потрібно забезпечити хворій людині цілковите дотримання режиму харчування, гігієни, прийому ліків, а також створення для пацієнта сприятливих умов життя. Крім цього досить важливим є аспект психологічної допомоги та подальша підготовка рідних й близьких людей до можливої поведінки хворого. Варто ознайомити всіх рідних з особливостями поведінки хворого та особливостями ставлення до рідної людини, страждаючої від хвороби.

Пам'ятайте, розуміння та терпіння – головні у цьому випадку. Адже усі можливі прояви хвороби з якими їм доведеться зіштовхнутися – це далеко не характер близької людини, а лишень внаслідок впливу на її мозок цієї безжальної патології. Ось чому важливо в разі напрацювання певного режиму життя (в усіх сферах), стовідсотково дотримуватися його навіть до найменших подробиць. Це так оскільки навіть найменший збій може суттєво нашкодити пацієнту.

Що ще важливо знати?

Людина із такою патологією як деменція, ні в якому разі не повинна піддаватися впливу сварок, стресів та важкої фізичної праці. Все це потрібно виключити із життя. Крім того мало мобільним хворим необхідно проводити всі необхідні профілактичні заходи що попереджають появу пролежнів. Додатково в цілях профілактики необхідно набагато частіше піднімати людину, змінювати їй білизну та робити масажі. Краще буде якщо масаж робитиме професійний спеціаліст оскільки саме він зможе проводити процедури на належному рівні. 

Медичний догляд та харчування – не єдине, що ми забезпечуємо своїм гостям. Дбаємо ми і про те, щоб вони мали можливість розважатися. Проводимо цікаві заходи, обговорюємо переглянуті фільми. Є у наших гостей можливість займатися улюбленими видами рукоділля. Якщо в них щось не виходить, увага на цьому не загострюємо. Під час посиденьок та занять у кімнатах для відпочинку, а також на свіжому повітрі у людей похилого віку частково відновлюються втрачені через вік та хвороби когнітивні здібності.

Чи можливо забезпечити повноцінний догляд за людиною, котра страждає від хвороби Альцгеймера, в домашніх умовах?

Звичайно ж ні. Так відбувається саме тому, що враховуючи зайнятість сучасних людей, їм буде досить важко знаходити необхідну кількість часу для повноцінного догляду за хворою рідною людиною своїми силами. Ось чому найкращим рішенням в даному випадку буде довіритися послугам компетентного персоналу приватного пансіонату у Львові Дерево життя. Працівники цього закладу мають багаторічний успішний досвід роботи по догляду за людьми з Альцгеймером, а також мають відчуття такту й уважного ставлення до кожного свого підопічного.

Саме тому, якщо раптом вашу сім'ю «наздогнала» безжальна хвороба, не поспішайте раніше часу звільнятися з роботи або ж зовсім пускати все на самоплин. В Дерево життя Львів вам залюбки допоможуть.