Застій легенів у лежачих людей – небезпечний стан, який не можна ігнорувати

Застій легенів – вкрай небезпечним для їх життя людини. Цей процес зумовлений тим, що в тканинах легенів відбувається застій рідини або ж або крові, котрі в свою чергу були спричинені малою рухливістю людини. Застій в легенях супроводжується появою пролежнів та набряків. Саме тому, якщо своєчасно не надати хворій людині допомогу, цей небезпечний стан може призвести до летального наслідку – смерті.

Основні причини та симптоми застою в легенях

Сам по собі процес в основному спостерігається у тих людей, котрі старші 60 років. Додатково у групі ризику можуть бути особи молодшого віку, які у свій час перенесли різноманітні операції та травми.

Основні симптоми застою легенів можуть проявлятися в результаті астми, бронхіальної інфекції, бронхіті або ж емфіземи дифузної. До речі, початкові етапи розвитку застою в легенях проявляються через напади сухого кашлю, котрі згодом посилюються та супроводжуються слизисто-гнійною мокротою з прожилками крові.

Підвищення температури тіла при цьому можливо спостерігати далеко не у всіх випадках. Проте деякі літні люди котрі страждають від застою в легенях можуть мати температуру тіла від 38 до 39°С. Якщо у людини двостороння пневмонія, температура лежачого хворого може досягати 40°С.

Крім того, досить часто симптомом застою в легенях є утруднене та часте дихання, а також задишка, котра з'являється в стані спокою. Іншими симптомами, що з'являються у старечому віці можуть бути:

  • затуманення свідомості;
  • млявість;
  • повільність;
  • втрата апетиту;
  • нудота;
  • болі в животі;
  • блювота та навіть непритомність.

У будь-якому випадку для того, аби уникнути важких наслідків, необхідно аби людину лікували в стаціонарі, де кожний хворий будете перебувати під суворим наглядом досвідченого лікаря. Саме це дозволятиме стежити за змінами в стані людини похилого віку та в разі необхідності змінювати курс її лікування.