Коротко про поняття "ішемія", його різновидах і небезпеки в літньому віці. Прикмети і причини ішемії серця у людей похилого віку. Профілактика ішемічної хвороби серця і правила поведінки немолодих хворих. Пансіонат для літніх людей «Дерево Життя» - турбота і догляд за літніми хворими ішемією серця.
Про поняття "ішемія", його різновидах і небезпеки в літньому віці
Згідно з медичними словниками, під ішемією розуміється "місцеве зниження кровообігу". В результаті звуження просвіту артерії відбувається пошкодження тканини на обмеженій ділянці органу або навіть всього в цілому.
Реакція на ослаблення кровотоку у різних органів, таких як кісткові тканини, хрящові, неоднакова. Небезпека ця патологія для головного мозку і серця. Тому медики виділяють поняття "ішемія головного мозку" і "ішемія серця". Це два вкрай серйозних захворювання в літньому віці, тому що прояв хвороби відбувається, як правило, у пацієнтів після 40 років.
Причини захворювання можуть бути різні, але все-таки є ряд загальних причин. Ішемія може проявитися на тлі:
1. Судження стінок коронарних артерій.
2. Різких спазмів судин.
3. Освіти тромбів.
4. Діабету.
5. Харчування жирною їжею і зловживання сіллю.
6. Шкідливих звичок (тютюн і спиртне).
7. малорухливий спосіб життя.
8. Поганий стресостійкості.
9. Спадкової схильності.
У разі захворювання на ішемічну хворобу головного мозку у пацієнта відбувається звуження судин саме головного мозку. Це призводить до порушення надходження в мозок крові. Як наслідок, до меншого надходження кисню до тканин мозку.
При ішемічній хворобі серця уражається міокарда серця - його середній - основний - м'язовий шар. Це відбувається також в результаті недостатності місцевого кровопостачання.
Обидва захворювання, що займають по летального результату перші місця, в літньому віці небезпечні для людей. Щоб уникнути сумних наслідків, літнім людям необхідно регулярно проходити обстеження в медустановах. У разі виявлення патології, бути під постійним наглядом фахівців. Важливо неухильно дотримуватися всіх розпоряджень лікарів.
Статистика летального результату при захворюванні ішемією серця повинна застерегти людей похилого віку. Потрібно уважно поставитися до свого здоров'я. Адже крім негативних і незворотних вікових змін в організмі, вона виникає і на тлі шкідливих звичок. Їх слід переглянути, відмовившись від тютюну, спиртного, жирного, солоного і солодкого. Літній людини, який мріє прожити до глибокої старості, повинен пам'ятати, що ішемія серця може перейти в хронічну форму. Хвороба супроводжується тяжким перебігом і погано піддається лікуванню процесом.
Як будь-який вікове захворювання, ішемічна хвороба серця в похилому віці має свої особливості. Її часом важко розпізнати, оскільки спочатку симптоматика недостатньо яскрава і в чомусь навіть сходу з симптомами інших вікових захворювань. Так, наприклад, симптоматика схожа з нападами стенокардії. Дивно і небезпечно своїми наслідками, що в літньому віці ішемічна хвороба серця протікає атипово, часто без сильних больових відчуттів. Зокрема:
1. Вегетативні прояви під час нападів ішемії серця можуть бути виражені слабо.
2. Незначна біль, тиск або просто тяжкість можуть виникати не тільки в області серця, але охоплювати всю грудну клітку, віддаючи в руку, ліве плече, під лопатку, навіть в верхню частину живота.
3. Біль може відчуватися або віддаватися в потилицю і шию, лоб або щелепу.
4. Артеріальний тиск підвищується, що часто буває при інших захворюваннях.
5. Задишка, аритмія (від 50 до 120 ударів в хвилину), неврози властиві не тільки ішемії серця.
А ось до характерних для ішемії серця, мабуть, слід віднести ту особливість, що біль в області серця може з'являється навіть при мінімальному навантаженні вранці. Тоді як протягом дня більш серйозне навантаження до болю не призводить.
Профілактика ішемічної хвороби серця і правила поведінки
літніх хворих
Говорячи про профілактику ішемічної хвороби серця в похилому віці, варто згадати крилату прислів'я з фільму "12 стільців". Вона актуальна, як ніколи: "Пізно пити боржомі, якщо майже відмовили" ... Профілактикою повинна стати все життя. Тільки це може знизити ризик характерних для літнього віку захворювань. Якщо ж життєвий шлях був не зовсім самотній, у віці хоча б 50+ все ж варто переглянути поведінку, зайнявши (що не буває пізно!) Оздоровчу позицію:
1. Зробити регулярними медичні обстеження.
2. Відмовитися від шкідливих звичок.
3. Харчуватися здорово і раціонально, уникаючи надмірностей.
4. Нормалізувати сон.
5. Бути оптимістом, спілкуючись з позитивними людьми, відвідуючи театри і концерти, читаючи хороші книги.
6. Вести активний спосіб життя, включаючи оздоровчу гімнастику, ходьбу, плавання в басейні.
Літнім людям, вже хворим на ішемічну хворобу серця, рекомендується, перш за все, не впадати у відчай. Песимізм тісно пов'язаний з хворобами, оптимісти ж переносять їх легше.
Геріатрія, як розділ геронтології, який займається хворобами в похилому віці, їх вивченням, профілактичними і лікувальними методами боротьби з ними, має широкі знання для боротьби з такою недугою, як ішемічна хвороба серця.
Як комплексного підходу, вона рекомендує:
1. В першу чергу усунути фактори ризику захворювання, налагодивши поведінковий режим, що провокує виникнення ішемічної хвороби серця атеросклероз, нормалізувати тиск і вагу.
2. Блокувати симптоматику з допомогою медикаментів.
3. Хворим на стенокардію, що провокує ішемію серця, рекомендується застосовувати препарати, які зможуть поліпшити прогноз.
4. Вживати низькокалорійну їжу зі зниженим вмістом солі і жирів.
Ну, а далі, за схемою рухомий і позитивної життя з посильними фізичними навантаженнями, без тютюну і спиртного, негативно впливають на кровопостачання серця.
Часний Будинок пристарілих Львів