Ми знаємо, що вам важливо забезпечити своїй близькій людині довготривалий догляд найвищого рівня, і ми хочемо вам допомогти вибрати будинок престарілих Львів, в якому ваш близький буде в безпеці в оточенні професіоналів.

Швидше за все, всі установи, в які ви зателефонуєте, розкажуть вам про домашню атмосферу, безпеку, цілодобове медичне обслуговування, якісний догляд і харчування. Щоб переконатися, що все обіцяне по телефону відповідає дійсності, обов'язково відвідайте сподобалися установи і зверніть увагу, чи відповідають вони наступним критеріям.


По-перше, проведіть попереднє дослідження. Вивчіть відгуки в інтернеті.

Якщо ви вирішили вибирати тільки серед приватних будинків, перед поїздкою уважно вивчіть їх сайти. Підозри повинні викликати занадто низькі ціни або дисконтні акції, що закінчуються буквально через кілька годин. Це не гарантія того, що все добре, але все-таки означає, що установа перевірили чиновники і порахували його хорошим.

По-друге, проведіть розвідку на місці. Бажано приїхати в будинок престарілих Львів без попередження.

Для гарного закладу це не стане неприємним сюрпризом. Зверніть увагу на два ключові моменти: ставлення до пацієнтів і як влаштований їхній побут. Персонал повинен бути ввічливим, поводитися з постояльцями дбайливо і шанобливо, стукати в кімнати, називати пацієнтів по іменах і не говорити про них в третій особі. Важливі прогулянки, соціалізація (в тому числі маломобільних пацієнтів) і по можливості збереження особистих кордонів (наприклад, пацієнти повинні користуватися туалетом, а не підгузниками). Адміністрація повинна вести себе відкрито, спокійно реагувати на питання і не обмежувати відвідування пацієнтів родичами.

Зверніть увагу на те, скільки людина живе в кімнаті (добре, якщо не більше двох-трьох), чи є в кімнаті туалети і душові, адаптовано чи приміщення під потреби маломобільних пацієнтів і людей з деменцією. Погано, якщо в кімнаті живе багато людей, туалет спільний на поверсі, немає поручнів і пандусів, а у маломобільних пацієнтів відсутні функціональні ліжка з протипролежневі матраци і недостатньо місця для крісел-каталок. Ще один важливий момент - безпека, в тому числі протипожежна. Перевірте, чи є вогнегасники на кожному поверсі. Більш докладні інструкції про те, як вибрати будинок престарілих Львів, враховуючи якість догляду за літніми людьми.